FRANZO RATTAN

Franzo to wyjątkowe meble, ręcznie wyplatane z naturalnego rattanu. Nowa kolekcja jest dziełem indonezyjskich rzemieślników inspirowanym latami 50. i 60. Edycja vintage to autorska selekcja przedmiotów z historią, które pochodzą z Belgii, Holandii i Francji. Każdy z nich, podobnie jak jego twórca jest niepowtarzalny i nosi w sobie energię osoby, która go stworzyła.

RZEMIOSŁO

Franzo powstało z miłości do rzemiosła i fascynacji naturalnym rattanem. Meble Franzo łączą unikalne wzornictwo, naturę i szacunek dla tych, dzięki którym powstają.

RATTAN I NATURA

Rattan (w języku malajskim rotan) jest naturalnym surowcem z palmy rotangowej, która pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Ma niezwykłe właściwości: jest mocny, lekki, plastyczny i wytrzymały. Z czasem nabiera pięknej szlachetności, dzięki czemu jest ponadczasowy. Rattan jest jednym z najszybciej rosnących surowców używanych do produkcji mebli. Jego pnącza osiągają długość nawet 240 m. Dobro naszej planety jest dla nas bardzo ważne, dlatego nasze meble powstają z rattanu, który pochodzi z odpowiedzialnych plantacji.